Akce pro veřejnost

Veletrh vědy

Objevte odhalit fascinující svět genomu. Zjistěte, zda lze vaše jméno zapsat genetickým kódem. Ukážeme vám, jak geny ovlivňují lidské zdraví a jak funguje genová terapie.

Veletrh vědy je největší populárně naučná akce v ČR, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR.

Letošní Veletrh vědy se uskuteční 30. 5. – 1. 6. 2024.

Týden mozku

Objevte, jak funguje váš mozek, co se skrývá za jeho složitými mechanismy a jak můžete péčí o něj zlepšit svůj život. Zažijte nezapomenutelný zážitek plný inspirace, poznání a zábavy.

25. ročník festivalu proběhne v termínu 11.–17. března 2024.

Prohlédněte si doplňující informace k minivýstavě: Jak ptáci dosahují působivých kognitivních schopností s mozky velikosti vlašského ořechu?

Přehled našich aktivit naleznete na webu www.tydenmozku.cz.

Den otevřených dveří

Poznejte, jak děláme vědu na Ústavu molekulární genetiky! Na dni otevřených dveří vám ukážeme zákulisí vybraných laboratoří, špičkové laboratoře světelné a elektronové mikroskopie či např. náš rybí chov.

Chybět nebudou ani zajímavé přednášky o aktuálních tématech, která rezonují vědou a společností.

Příští den otevřených dveří na IMG se uskuteční na podzim 2024. Podrobnější informace budou zveřejněny na našich webových stránkých.

Týden Akademie věd České republiky

Týden Akademie věd ČR zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, promítání dokumentárních filmů, workshopy a další aktivity napříč všemi vědeckými obory.

Během této akce si na IMG vyzkoušíte řadu laboratorních technik (v minulosti např. izolaci DNA z ovoce). Připraveny máme i zajímavé přednášky (v minulosti např. o rozmanitém lidském genomu) a četné výstavy.

Pokroky v molekulární biologii a genetice

Pro doktorandy biologických a biomedicínských oborů v 1. a 2. ročníku pořádáme dvoutýdenní kurz o nejnovějších vědeckých pokrocích na poli molekulární biologie, genetiky, biomedicíny a biotechnologie.

Kurz s více než 45letou tradicí je akreditovaný na Univerzitě Karlově v Praze pod označením MPGS0034. Navštívit jej mohou i zájemci z řad veřejnosti i jiných studijních oborů.

Příští kurz se uskuteční na podzim 2024. Podrobnější informace budou zveřejněny na našich webových stránkých.