PhD Program

Studentský život na IMG

Volnočasové aktivity

Studenti a studentky jsou zásadní součástí IMG. K dispozici máte prostory pro odpočinek, zábavu a vzdělávání. Využívat můžete naši posilovnu a kurt na squash. Přímo v areálu Akademie věd najdete také kurt pro volejbal.

PhD Konference

Hlavní akcí organizovanou doktorandy a doktorandkami je PhD konference. Obvykle se koná na začátku akademického roku a její hlavní náplní jsou přednášky PhD studentů a zahraničních hostů.

Rozbalit fotogalerii

IMG Bootcamp

Víkendový bootcamp pro studenty 1. ročníku se obvykle koná v druhé polovině října. Cílem akce je umožnit novým doktorandům na IMG se poznat a seznámit se s organizací pracovního života na našem ústavu.

Součástí víkendu je kromě několika přednášek od pracovníků IMG pestrý program: socializační hry, výlety po okolí (v posledních letech jezdíme do chaty Muhu v Jizerských horách) a další aktivity.

IMG Bootcamp
IMG Bootcamp 2023
IMG Bootcamp 2022
IMG Bootcamp 2021

Setkání studentů

V průběhu akademického roku pořádáme pravidelná setkání, např. Happy Hours, BBQ a prezentace národních kuchyní našich studentů, turnaje ve stolním fotbálku a další sportovní aktivity nebo green swaps (výměnu pokojových rostlin).

IMG Student Gatherings
Rozbalit fotogalerii

Život v Praze

Hlavní město Praha nabízí široké možnosti kulturních akcísportovního vyžití.

Informace o dopravě najdete na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, další užitečné informace o kultuře či ubytování v Praze pak na stránce prague.eu.

Student Life IMG